Ratowniczy Bank Wiedzy  Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach    Polska Akcja Humanitarna


      Główne info:
       [ Komenda  ]
       [ Strażacy ]
       [ Historia  ]
       [ Przetargi ]
       [ Statystyka  ]
      Powiat:
       [ Powiat  ]
       [ Bezpieczeństwo  ]
      Galeria:
       [ Imprezy ]
       [ Sprzęt  ]
       [ Strażnica  ]
       [ Ćwiczenia  ]       Inne:
       [ Odnośniki  ]
       [ Forum Strażackie  ]
      Kontakt:
       [ Web ]
       [ WebExpress ]
       [ Księga gości ]
         


27.12.2001 11:28 [LB]
Temat:Straż Pożarna ostrzega!!!!
Samochód dostawczy marki Nissan Serena wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wycięto pedał hamulca w samochodzie i uwolniono rannego kierowcę w obecności lekarza z karetki pogotowia .Miejsce zdarzenia zabezpieczono.
Temat:Nowy sprzęt!!!!
Strażacy z KPPSP w Bartoszycach tuż przed świętami otrzymali z KWPSP w Olsztynie torbę medyczną, która bez wątpienia będzie bardzo przydatna przy udzielaniu pomocy przedlekarskiej. W skład zestawu wchodzą: środki opatrunkowe, szyny usztywniające kończyny w przypadkach potrzeby unieruchomienia, sprzęt do tlenoterapii, opatrunki hydrożelowe, a także sprzęt do prowadzenia reanimacji. Poza tym w torbach znajdują się inne medykamenty niezbędne do udzielania pierwszej pomocy. Torba, o której mowa już została umieszczona i jest na wyposażeniu samochodu Ratownictwa Technicznego, który bierze udział w wypadkach drogowych.


Torba medyczna w całej okazałości.....


Tutaj wraz z deską otrzymaną w 1999 roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
24.12.2001 11:00 [MM]
Temat:Zbiżają się święta ...

Staropolskim obyczajem,

gdy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności

my życzymy Wam radości,

aby wszystkim się darzyło,

z roku na rok lepiej było.
20.12.2001 15:30 [MM]
Temat:CHAT na Naszej stronie ...
Zapraszamy na chat Bartoszyce - PSP. miejmy nadziej, że będzie często odwiedzany .... nie tylko przez strażaków, ale i Wszystkich mieszkańców naszego miasta... Wejście05.12.2001 11:28 [MM]
Temat:Pozostanie w Naszej Pamięci ...

Robert Borowski zginął 4 grudnia 1999 roku podczas akcji usuwania skutków wichury.

       W rocznicę śmierci naszego kolegi nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej strażakom, którzy niosąc pomoc innym zapłacili cenę najwyższą - cenę swojego życia. Zginęli w czasie pożarów, powodzi, katastrof i klęsk żywiołowych ratując życie i mienie innych.

       W ten sposób chcemy im złożyć hołd, za to że Rotę strażackiego ślubowania wypełnili do końca. W tym miejscu dwa lata temu zginął nasz kolega strażak Robert Borowski

"...uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia i mienia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia ..."

Pani Barbara i Grzegorz Borowscy rodzice Roberta odsłonili pamiątkową tablicę

"Strażakom, którzy rotę ślubowania wypełnili do końca.

W tym miejscu w dniu 4 grudnia 1999 roku zginął strażak Robert Borowski"

       W uroczystości wzięli udział rodzice Roberta Borowskiego, którzy dokonali odsłonięcia tablicy, a także bryg. Grzegorz Kniefel Warmińsko - Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, władze powiatu i miasta Bartoszyce oraz bliscy i znajomi Roberta. Po poświęceniu pomnika przez ks. dziekana Adolfa Setlaka - kapelana służb mundurowych powiatu bartoszyckiego wszyscy goście złożyli wieńce i kwiaty.

       Tego dnia, w rodzinnej miejscowości strażaka w Sępopolu o godzinie 1800 odbyła się msza ku czci jego pamięci.Podziękowania:

       Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach składa serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, a szczególnie Państwu Borowskim, rodzicom Roberta oraz Panu bryg. Grzegorzowi Kniefelowi, Komendantowi Wojewódzkiemu PSP. Władzom powiatu bartoszyckiego Panu Januszowi Dąbrowskiem, staroście powiatu bartoszyckiego oraz burmistrzowi miasta Bartoszyce Panu Marianowi Wietrakowi. Słowa podziękowania kierujemy również do sponsorów, dzięki którym to przedsięwzięcie zostało zrealizowane, a przede wszystkim firmie BART-ASTOR Łucewicz i Borys za ufundowanie i wykonanie tablicy oraz firmie BARTKO. Dziękujemy również Radzie Miasta Bartoszyce za wyrażenie zgody na ustawienie tego pomnika.

26.11.2001 15:30 [MM]
Temat:Koncentracja gminna ...
Koncentracja Gminna Miasta i Gminy Górowo Iławeckie połączona z ćwiczeniami Zespołu Kierowania Obroną Cywiną powiatu bartoszyckiego na obiekcie: Zabudowa starego miasta w Górowie Iławeckim; Pl. Ratuszowy 10-13....... Zajrzyj do Galerii - Ćwiczenia

26.11.2001 15:30 [MM]
Temat:Zwycięska wśród służb mundurowych ...
W Turnieju piłki nożnej służb mundurowych pierwsze miejsce zajeła straż pożarna .... Zajrzyj do Galerii - Imprezy

11.09.2001 15:30 [MM]
Temat:Spływ kajakowy ...
ze Stopek do Prawdińska. Więcej: Zajrzyj do galerii - Imprezy03.09.2001 15:30 [MM]
Temat:Nasi Milusińscy idą do szkoły ...
Dziś nasze pociechy wybierają się na uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2001/2002. Pamiętajmy, że jeszcze żyją wakacjami i należy im przypomnieć jakie niebezpieczeństwa czyhają na Nich w drodze do szkoły.

KP PSP w Bartoszycach, życzy Wszystkim Dzieciom miło spędzonych chwil w szkole oraz w przedszkolu. By bawiąc się podnosili zakres Swojej wiedzy i w przyszłości byli pełnowartościowymi mieszkańcami Naszego kraju.02.08.2001 15:30 [MM]
Temat:Wakacje, puste mieszkanie = pożar lub złodziej ...
W nocy 2 sierpnia 2001 roku o godz. 01.08 wybuchł pożar w bloku przy ulicy Paderewskiego 39 Podczas rozpoznania okazało się, że palą się dwa pomieszczenia: przedpokój oraz kuchnia. Ratownicy używając aparatów powietrznych podali jeden prąd mgłowy w natarciu do palących się pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru, mieszkanie przeszukano. W mieszkaniu nikogo nie znaleziono. Pomieszczenia zostały przewietrzone. Spaleniu uległo: przedpokój oraz kuchnia wraz z wyposażeniem. Pozostałe pomieszczenia oraz wyposażenie tych pomieszczeń zostały zakopcone. Zakopcona również została częściowo klatka schodowa. Uratowane zostało wyposażenie w dwóch pozostałych pokojach. Miejsce zdarzenia zabezpieczono przekazano policji i administratorowi budynku.16.07.2001 15:30 [MM]
Temat:Silne wiatry, opady deszczu ...
Od 8 lipca łącznie wyjazdów związanych silnymi wiatrami i opadami deszczu było 25 sztuk. Strażacy usunęli łącznie ok. 32 drzewa oraz zwisające konary drzew.

W zdarzeniach brały udział następujące jednostki OSP:
 • OSP Galiny.
 • JW Bartoszyce
 • OSP Bartoszyce
 • OSP Bezledy
 • OSP Górowo Ił.
 • OSP Kamińsk
 • OSP Nalikajmy
 • OSP Janikowo
 • OSP Sępopol

W tym 2 związane z samymi opadami i wyładowaniami atmosferycznymi:

08.07 o godz. 18.40 - wyniku wyładowania atmosferycznego w komin odprowadzający opary z lakierni zakładu M.M International przy ul. Drzewnej doszło do wybuchu oparów lakierów wewnątrz instalacji wyciągowej. Wybuch spowodował naruszenie rur instalacji oraz krótkotrwałe zapalenie pozostałości lakieru wewnątrz tych rur. Skutkiem tego było zadymienie lakierni i sezonowni. Działania polegały na odymieniu pomieszczeń za pomocą agregatu oddymiającego oraz sprawdzeniu instalacji wyciągowej. Uszkodzeniu uległy elementy instalacji wyciągowej.

08.07. o godz. 19.10 - Podczas silnych opadów deszczu woda zalała piwnice w domu jednorodzinnym w miejscowości Górowo Ił.. Zastęp OSP wypompował wodę z piwnicy przy pomocy motopompy pływającej.

Najwięcej wyjazdów do przewróconych drzew przez silny wiatr było w dniu 11.07 bo aż 13. strażacy w tym dniu usunęli ok. 20 drzew i konarów blokujących jezdnię.

11.07 o godz. 16.30 - Silny wiatr złamał konar drzewa, który spadł na przejeżdżającą drogą na rowerze kobietę. W wyniku upadku konaru kobieta doznała ran szarpanych lewego przedramienia, łydki lewej nogi oraz ran ciętych głowy. Działania straży polegały na pocięciu konaru, wydobyciu rannej kobiety , udzieleniu wsparcia psychicznego następnie przekazano pogotowiu ratunkowemu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono.09.07.2001 15:30 [MM]
Temat:Zawody pożarnicze ...
w dniu 8 lipca o godz. 9.00 na stadionie miejskim w Bisztynku odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu miasta i gminy Bisztynek.

Konkurencje:
 • Sztafeta pożarnicza
 • Ćwiczenie bojowe
Zawodnicy:
 • OSP Bisztynek + MDP chłopcy
 • OSP Sątopy + MDP dziewczęta, chłopcy
 • OSP Paluzy + MDP chłopcy
 • OSP Unikowo + MDP chłopcy
 • OSP Wozławki + MDP dziewczęta, chłopcy
 • OSP Grzęda
 • OSP Troszkowo
23.05.2001 15:30 [MM]
Temat:Zawody Powiatowe OSP MDP...
KP PSP w Bartoszycach informuje, że w dniu 19.05 (sobota) ogodz. 9.00 odbyły się Zawody Powiatowe OSP Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Oto wyniki:
 • I miejsce - OSP Galiny
 • II miejsce - OSP Wojciechy
 • III miejsce - OSP Różyna
18.05.2001 15:30 [MM]
Temat:Zawody, Zawody i po zawodach...
KP PSP w Bartoszycach informuje, że w dniu 17.05 (czwartek) godz.. 9.00 odbyły się zawody eliminacyjne do III Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sporcie pożarniczym w I-strefie.
Oto wyniki:
 • I miejsce - JRG Szczytno
 • II miejsce - JRG Iława
 • III miejsce - JRG Nidzica
 • IV miejsce - JRG Gołdap
 • V miejsce - JRG Bartoszyce
 • VI miejsce - JRG Elbląg 2
15.05.2001 15:30 [MM]
Temat:Zawody, Zawody!!!
KP PSP w Bartoszycach informuje, że w dniu 17.05 (czwartek) godz. 9.00 odbędą się zawody eliminacyjne do III Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sporcie pożarniczym w I-strefie.
 • 8.30 - przyjazd drużyn /KP PSP w Bartoszycach; ul. Bema 36/
 • 8.45 - odprawa z kierownikami reprezentacji
 • 9.00 - rozpoczęcie zawodów
 • organizator zapewnia obiad

Eliminacje strefowe do III Mistrostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Eliminacje odbędą się o godz. 9.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach.


Odbędą się trzy konkurencje:
 • wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na ścianie ćwiczeń na wysokości trzeciego piętra - godz. 9.00 KP PSP w Bartoszycach
 • bieg na 100 m z przeszkodami - 12.00 Stadion Miejski B-ce
 • ćwiczenia bojowe z motopompą - 14.00 Stadion Miejski B-ce

Do udziału w eliminacjach zgłoszono następujące drużyny:
 • JRG Szczytno
 • JRG Elbląg 2
 • JRG Nidzica
 • JRG Iława
 • JRG Gołdap
 • JRG Bartoszyce

Do finałów III Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego w sporcie pożarniczym, które odbędą się w dziach 1 - 9 czerwiec br. w Olsztynie i Piszu awansują pierwsze zespoły z trzech rozgrwanych stref oraz trzy zespoły z najlepszymi czasami w dwuboju ze wszystkich pozostałych zespołów.

Zespół JRG PSP biorący udział w konkurencjach składa się z 10 - ciu zawodników. W każdej konkurencji może startować 8 - miu zawodników. Do klasyfikacji zespołowej liczy się suma 6 - ciu najlepszych czasów. Suma czasów dwóch pierwszych konkurencji (bez ćwiczeń bojowych z motopompą) daje wynik końcowy.

W zawodach wezmą również uział (poza konkurencją - w formie pokazu) zawodnicy Kadry Województwa przygotowujący się do Mistrzostw Polski.


Zaś w sobotę tj. 19 maja o godz. 9.00 na stadionie w Sępopolu odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

19 maja miasto Sępopol obchodzi 650 - lecie istnienia miasta. Zapraszamy Wszystkich i Życzymy Szampańskiej Zabawy !!!

04.05.2001 15:30 [MM]
Temat:Dzień Strażaka !!!
Z okazji Naszego Święta Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach Życzy Wszystkim Strażakom jak najmniej AKCJI RATOWNICZO-GAŚNICZYCH i jak najwięcej zdrowia, a przede wszystkim satysfakcji i pieniędzy z wykonywanej pracy.25.04.2001 15:30 [MM]
Temat:KP PSP w Bartoszycach OSTRZEGA !!!
Wypadek

Jeżeli nie chcecie skończyć tak jak właściciele tych pojazdów

Wypadek

przestańcie się popisywać i zacznijcie MYŚLEĆ !!!

13.04.2001 15:30 [MM]
Temat:Idą święta ...
Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach życzą Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych BR>


20.03.2001 15:30 [MM]
Temat:Powódź w Górowie Ił. ...
3 lutego br. była pierwsza rocznica tragedii jaka zdarzyła się w Górowie Iławeckim. W nocy z 3 na 4 woda ze zbiornika retencyjnego zerwała tamę i zalała miasto. BR>


08.03.2001 15:30 [MM]
Temat:Dzień Kobiet !!!
Pracownicy Komendy Powiatowej w Bartoszycach życzą Wszystkim Paniom spełnienia najskrytszych marzeń.

Paniom-Strażakom i naszym żonom zaś życzymy dodatkowo by współpraca miedzy nami wszystkimi układała się jak najlepiej.

Niech nam żyją Wszystkie Panie !!!
16.07.2001 15:30 [MM]
Temat:Wizyta Komendanta Głównego...
Państwowej Straży Pożarnej pana gen. bryg. mgr inż. Zbigniewa Meresa w naszej komendzie.

Wizyta Komendanta Głównego

         W dniu 23.01.2001 r. naszą komendę zaszczycił swoją obecnością Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej pan gen. bryg. mgr inż. Zbigniew Meres. Komendant Główny PSP wizytował całe województwo warmińsko – mazurskie. Uczestniczył między innymi w naradzie rocznej w Urzędzie Wojewódzkim dotyczącym podsumowania ochrony przeciwpożarowej woj. warmińsko – mazurskiego.

Wizyta Komendanta Głównego PSP

         Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej asp. sztab. Jarosław Kuper w imieniu Komendanta i całej jednostki wita szanownego gościa.

Wizyta Komendanta Głównego PSP Wizyta Komendanta Głównego PSP

         Gen. bryg. mgr inż. Zbigniew Meres w rozmowie z załogą naświetlił plany dofinansowania jednostek OSP znajdujących się w KSRG oraz plany dozbrojenia w nowoczesny sprzęt jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Polsce.

         Komendant obejrzał nowo zakupiony przez OSP Górowo Ił. samochód marki Lublin i zaadoptowany na samochód ratownictwa technicznego.

Wizyta Komendanta Głównego PSP
Wizyta Komendanta Głównego PSP

         Asp.sztab. Jarosław Kuper zaprezentował nowy ześlizg. System automatyki zamykania i otwierania drzwi zastosowany w tym ześlizgu został wymyślony i wdrożony właśnie przez niego

Wizyta Komendanta Głównego PSP

         Gen. bryg. mgr inż. Zbigniew Meres złożył kwiaty na grobie tragicznie zmarłego na służbie str. Roberta Borowskiego Robert zginął podczas akcji w trakcie usuwania zwalonych drzew  4 grudnia 1999 roku Cześć jego pamięci.

Wizyta Komendanta Głównego PSP    wykonanie i prowadzenie: Piotr K.